W kategoriach:

Udostępnij:

MĄKA PSZENNA GRAHAM TYP 1850 1KG ZANTEX

Producent: Zantex-Bis
Dostępność: W magazynie 23 szt
KOD: 5906395789245


5,00 zł brutto (5,00 zł netto)

Ilość:

Mąka Graham 1850 otrzymana przez przemiał złożony, polegający na drobnym zmieleniu środkowej części ziarna (poprzez wielokrotny pasaż) i grubym zmieleniu otrąb, miała w mniemaniu jej pomysłodawcy stanowić remedium na niepoprawne zwyczaje żywieniowe. Istotne w całym procesie jest jednak to, że ta mąka pszenna finalnie łączy w sobie cechy mąki mocno mielonej i mąki razowej. Dzieje się tak z powodu osobnego mielenia bielma, które jest mielone drobno oraz otrąb, które pozostają zmielone grubo. Takie połączenie daje sypką mąkę nie pozbawioną jednocześnie wszystkich wartości odżywczych co jest charakterystyczne dla mąki razowej. I tak faktycznie jest – gotowa mąka graham ma taki sam skład co całe ziarno.

Właściwości ciemnego pieczywa

Pieczywo pozyskane z mąki graham jest w naszych domach stosowane zamiennie wobec razowego. O  jego rosnącej popularności stanowią szczególne właściwości:

niska wartość energetyczna (329 kcal / 100g)

wysoka zawartość białka (11g / 100g)

niepowtarzalny smak i oryginalna tekstura, zapewniająca ciekawe doznania dla podniebienia.

Miękisz pieczywa przygotowanego na bazie mąki graham może się kruszyć, jednak takiego efektu da się uniknąć. Wystarczy przygotowaną z mąki podmłodę pozostawić na kilka godzin w lodówce. 

Mąka graham typ 1850 – bogactwo pszennego ziarna

Mąka graham 1850 wytwarzana jest podczas przemiału ziaren pszenicy. Bielmo (część wewnętrzna) zostaje niezwykle drobno zmielone, a następnie do powstałej mąki dodaje się grubo zmielone otręby. Proces taki nazywany jest przemiałem złożonym i w jego wyniku powstaje graham – mąka lekka i miałka, ale bogata w wartości odżywcze pochodzące z okrywy ziarna.

Idealna do wypieku chleba i bułek

Z pewnością udało Ci się kiedyś skosztować smacznych bułek nazywanych grahamkami. Mąka graham używana jest bowiem przede wszystkim do wypieku pieczywa. Z jej pomocą wszystkie Twoje chleby czy bułki będą nie tylko pyszne i pachnące, ale też bogate we właściwości prozdrowotne.

Graham – czyli z całego ziarna

Faktura i sprężystość wypieków być może podpowiadają Ci co innego, ale każda pełnoziarnista pszenna mąka o typie 1850 posiada wartości odżywcze jak mąka graham. Właściwości tych typów się jednak różnią i wynika to ze sposobu przemiału. Mąka ta jest niezwykle bogata w błonnik, witaminy z grupy B oraz substancje mineralne. Warto również wiedzieć, że w wielu miejscach mąka graham znana jest też jako mąka pszenna razowa.

Skład : mąka pszenna Graham typ 1850
Kraj pochodzenia : Polska


 

Inne produkty tego producenta

JĘCZMIEŃ MŁODY PROSZEK 250G ZANTEX-BIS

6,31 zł

MĄKA ŻARNOWA PSZENNA 500G ZANTEX-BIS

2,90 zł

PESTKI DYNI BEZŁUSKOWE 200G ZANTEX-BIS

9,26 zł

SÓL HIMALAJSKA DROBNA 500G ZANTEX-BIS

4,15 zł

SODA OCZYSZCZONA 500G ZANTEX

5,04 zł

WITAMINA C 250G (KWAS L-ASKORBINOWY) ZANTEX

25,30 zł