W kategoriach:


Udostępnij:

OLEJ LNIANY 0,5L SECPOL NA ZIMNO TŁOCZONY

Producent: Secpol
Dostępność: W magazynie 55 szt
KOD: 5906948322264


15,70 zł brutto (15,70 zł netto)

Ilość:

Olej lniany tłoczony na zimno (nieoczyszczony) to bez wątpliwości najzdrowszy tłuszcz spożywczy. Wysoka zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych - Omega 3, 6, 9 - czyni go najlepszym suplementem diety dla organizmu człowieka. Firma SECPOL Sp. z o.o. jest współwłaścicielem marki EUROLEN oraz jedynym i wyłącznym dystrybutorem Oleju lnianego marki EUROLEN.

CO TO JEST OLEJ LNIANY?

Olej lniany wyciskany jest z nasion lnu. Siemię lniane czyli nasiona lnu, znano już w starożytności. Stosowane były przez Greków i Rzymian. Praojciec medycyny - Hipokrates - polecał ich stosowanie na bóle podbrzusza i zapalenia błon śluzowych. Olej lniany tłoczy się na zimno, czyli w temperaturze nie przekraczającej 50°C, dzięki czemu składniki oleju (głównie wrażliwe na temperaturę nienasycone kwasy tłuszczowe) zachowują swoje naturalne struktury i właściwości biologiczne. Olej lniany ma barwę od jasnożółtej do brunatnożółtej i jest przezroczysty. Posiada swoisty zapach i smak o nucie orzechowej. Mahatma Gandhi podkreślał: „Gdziekolwiek siemię lniane jest spożywane dość regularnie, tam ludzie cieszą się lepszym zdrowiem”. Najnowsze badania naukowe w pełni potwierdzają wartość zdrowotną nasion lnu.

ZDROWIE​

Lecznicze i zdrowotne właściwości oleju lnianego są wynikiem zawartych w nim bioaktywnych związków, głównie nienasyconych kwasów tłuszczowych i lignanów. Bogactwo tych dobroczynnych substancji sprawia, że poza swoim tradycyjnym przeznaczeniem kulinarnym jest on preparatem o niezwykle szerokim zastosowaniu zdrowotnym. Wspomaga profilaktykę oraz leczenie chorób układu krążenia i nadciśnienia, pomaga przy chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz przewlekłych stanach zapalnych jelit, ponieważ wzmacnia i regeneruje błony śluzowe na całej długości przewodu pokarmowego i wydalniczego (hemoroidy). Aktywizuje przemianę materii, co może zapobiegać tworzeniu się kamieni żółciowych, a nawet powodować ich rozpuszczanie. Jest skutecznym środkiem w łagodzeniu skutków chronicznych zaparć. Wzmacnia układ immunologiczny, hamuje procesy zapalne dbając o kondycję stawów. Ma właściwości przeciw nowotworowe, oraz dobrze wpływa na metabolizm. Może być stosowany także zewnętrznie w chorobach skóry i przy wypadaniu włosów. Przyspiesza regenerację naskórka i skóry właściwej, dlatego przydaje się podczas leczenia odleżyn, owrzodzeń i czyraków. Olej lniany stosowany jest pomocniczo przy leczeniu bezpłodności i w schorzeniach prostaty, a ponadto właściwa proporcja między spożyciem kwasów omega-3 i omega-6 zabezpiecza przed przedwczesnym porodem. Olej lniany wspomaga leczenie depresji (z omega-3 produkowane są bowiem hormony szczęścia), poprawia też ogólną kondycję organizmu oraz samopoczucie.

URODA

Ze względu na swoje dobroczynne właściwości olej lniany polecany jest dla skór suchych z objawami łuszczenia, mało elastycznych, szorstkich. Zalecany jest również na wzmocnienie paznokci. Bywa on używany także w leczniczym masażu skóry, odżywiając ją i nadając jej elastyczność. Niedobór NNKT jest związany z występowaniem różnego rodzaju chorób skóry, w tym m.in. egzemy i łuszczycy – spożywanie oleju lnianego zapewnia organizmowi niezbędną ilość NNTK. Kwasy omega-3 aktywizują procesy likwidujące zgubne skutki nadmiernej ekspozycji na promienie UV na komórki naskórka. Olej lniany działa przeciw powstawaniu zaskórników, oraz wspomaga równowagę hormonalną (trądzik). Lignany zawarte w oleju lnianym hamują aktywność enzymu powodującego łysienie u mężczyzn. Olej lniany jest znakomitym rozwiązaniem dla osób odchudzających się i dbających o sylwetkę, ponieważ usprawnia procesy spalania tkanki tłuszczowej i zapobiega jej odkładaniu, wspomaga wzrost mięśni, przekształca składniki pokarmowe na energię, bierze udział w transporcie tlenu oraz produkcji hemoglobiny przez co zwiększa wydolność oraz wytrzymałość organizmu, oraz znacząco skraca czas regeneracji.

STOSOWANIE

Z uwagi na szczególne właściwości oleju lnianego nie należy go stosować do smażenia. Używany na zimno, stanowi idealny dodatek do sałatek, sosów, gotowanych jarzyn i innych potraw. Przyjmuje się, że na każdy kilogram masy ciała powinniśmy dostarczać 1 gram oleju dziennie. Najczęściej jednak dorośli powinni zażywać 2-4 łyżek dziennie, a leczniczo 6-8 łyżek dziennie. Zapotrzebowanie na NNKT rozwijającego się organizmu dzieci i młodzieży jest większe jak u dorosłych. Zwiększone dawki tego oleju nie skutkują odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Proszę pamiętać, że nie mamy do czynienia z lekiem czy suplementem, a po prostu naturalnym produktem spożywczym o wyjątkowych walorach zdrowotnych.

WARTO WIEDZIEĆ

* siemię lniane zawiera 700!!! razy więcej lignanów niż inne gatunki roślin (lignany - roślinni prekursorzy hormonów tkankowych o właściwościach przeciw nowotworowych)
* kwasy omega-3 stanowią budulec m.in. dla tkanki mózgowej (60% naszego mózgu to omega-3), syntezy hormonów, oraz każdej komórki organizmu
* już po kilku dniach stosowania oleju lnianego możemy przywrócić w organizmie homeostazę czyli równowagę
* podstawowym tłuszczem w diecie kulturystów jest olej lniany
* olej lniany zimno tłoczony nieoczyszczony zawiera rekordową ilość kwasów omega-3, gdyż na 1 litr oleju ponad 50% jego składu to kwasy omega-3 (2 razy więcej niż zawiera olej z wątroby rekina)
* kwasy z grupy omega-3 powodują wzrost poziomu tzw. "dobrego cholesterolu", dzięki temu olej lniany skutecznie przeciwdziała miażdżycy, zawałowi serca i chorobie nadciśnieniowej, a ponadto kwasy te skutecznie zapobiegają powtórnemu zawałowi serca oraz działają antyarytmicznie
* kwasy omega-3 obniżają liczbę zgonów z powodu chorób układu krążenia o około 30%